Zdrowie

Wartości odżywcze mleka

Czy wiesz, że w mleku jest więcej witamin i minerałów niż w prawie wszystkich pozostałych źródłach pożywienia? Obfituje ono w składniki, które sprawiają, że masz więcej siły, rośniesz, uczysz się, bawisz i możesz stawiać czoło codziennym wyzwaniom — przez całe swoje życie.

Mleko zawiera wiele składników odżywczych, które potrzebne są naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania i budowania nowych komórek. Wyobraź sobie, że komórki to miliony drobnych elementów konstrukcyjnych. Niektóre z nich zużywają się i muszą być ciągle odnawiane,  po to abyśmy mogli dobrze się czuć i żyć pełnią życia. Tworzenie nowych komórek w naszym organizmie odbywa się praktycznie cały czas. Dzięki pożywieniu dostarczasz swojemu organizmowi składników, które są niezbędne dla ciągłego tworzenia i odbudowywania komórek. Bardzo ważne jest więc, aby to co jesz było jak najbardziej wartościowe. Dobre odżywianie organizmu jest tak samo ważne na każdym etapie naszego życia. 

Mleko jest surowcem, z którego powstaje niezwykle szeroki asortyment produktów mlecznych. Dzięki odpowiednim sposobom produkcji zachowujemy w naszych produktach całą dobroć, która obecna jest w mleku. Przykładowo: sery żółte zawierają dużo białka, wapnia oraz witaminy B12. Bardzo ważne jest również to, że obecne są w nich zazwyczaj niewielkie ilości laktozy, dzięki czemu mogą być spożywane przez osoby jej nietolerujące.


Mleko i produkty z niego wytwarzane są niesamowicie dobrym źródłem witamin i minerałów. Dlatego, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość tych składników warto po prostu wypić szklankę mleka, albo zjeść plaster sera żółtego!

 

Pamiętaj, że zdrowe życie, to dobra, urozmaicona dieta połączona z częstą aktywnością fizyczną.