ההיסטוריה שלנו

Historia

W latach 80 XIX w. rolnicy z branży mleczarskiej w Danii i Szwecji założyli małe spółdzielnie, aby zainwestować we wspólny sprzęt do wytwarzania produktów mleczarskich. Wykorzystanie mleka w sposób efektywny pozwoliło na powstanie lepszej jakości produktów. Wpływy uzyskane z mleka zostały podzielone po równo między rolnikami z branży mleczarskiej, którzy wspólnie zapewnili lepszą przyszłość sobie i kolejnemu pokoleniu.

Z biegiem lat idea spółdzielni okazała się coraz bardziej atrakcyjna. Małe spółdzielnie rolnicze połączyły się i stały się silniejsze. Przekształciły się ze spółdzielni lokalnych w regionalne i krajowe. W 2000 r. największa duńska spółdzielnia mleczarska połączyła się ze swoim szwedzkim odpowiednikiem i tak powstała firma Arla Foods — pierwsza międzynarodowa spółdzielnia mleczarska.

Idea spółdzielni rozkwitła również w innych krajach i za sprawą niedawnych fuzji właściciele ze spółdzielni w Zjednoczonym Królestwie, Holandia, Niemczech, Belgii i Luksemburgu dołączyli do firmy Arla Foods. A będziemy jeszcze silniejsi...

Przeczytaj więcej na temat przełomowych wydarzeń w historii firmy Arla (w j. angielskim)

Dobre rolnictwo

SPÓŁDZIELNIA

Naszą misją jest zapewnienie najwyższej wartości dla mleka pochodzącego od naszych rolników przy jednoczesnym tworzeniu możliwości rozwoju dla nich.

Czytaj więcej
Osiągnięcia i wyniki

Informacje i dane

Czytaj więcej (j. ang.)
Bądź na bieżąco

Nowe informacje z firmy Arla

Czytaj więcej (j. ang.)