Arla Foods

Spółdzielnia

Firma Arla Foods należy do europejskich rolników z branży mleczarskiej, a pozyskiwane mleko pochodzi wyłącznie od nich.

Mleko naszych farmerów jest dla nas najważniejsze. Wytwarzamy z niego pyszne produkty, takie jak sery żółte i pleśniowe, sery typu śródziemnomorskiego, masło i wiele innych produktów, które mamy nadzieję, smakują zarówno Tobie jak i milionom ludzi na całym świecie. Chcemy, aby nasi rolnicy otrzymywali za swoje mleko możliwie najlepszą cenę i mogli inwestować w swoje gospodarstwa i rozwijać je tak, by umożliwić produkcję większej ilości mleka.

Idea spółdzielni

Dochód firmy Arla Foods ze sprzedaży produktów jest dzielony po równo z uwzględnieniem każdego litra mleka dostarczonego przez naszych właścicieli. Co roku rolnicy inwestują część swoich zysków w firmę, by umożliwić jej rozwój i zabezpieczyć przyszłość swoją oraz następnego pokolenia rolników. Taka jest idea spółdzielni.

12 500 obecnych właścicieli pochodzi z siedmiu krajów: Szwecji, Danii, Zjednoczonego Królestwa, Niemiec, Belgii, Luksemburga i Holandii. Każdy z nich reprezentuje jeden głos podczas demokratycznych obrad spółdzielni.

Przeczytaj więcej na temat systemu demokratycznego (w j. ang.)- to naprawdę jest ciekawe! 

ההיסטוריה שלנו
Nasze dziedzictwo

HISTORIA

W latach 80 XIX w. rolnicy z branży mleczarskiej w Danii i Szwecji założyli małe spółdzielnie, aby zainwestować we wspólny sprzęt do wytwarzania produktów mleczarskich.

Czytaj więcej
Osiągnięcia i wyniki

Informacje i dane

Czytaj więcej (j. ang.)
Realizacja celów

Doroczne raporty

Czytaj więcej (j. ang.)