Nasza odpowiedzialność

Natura i środowisko

Domyślamy się, że troszczysz się o środowisko i opiekę nad zwierzętami. My również. Dążymy do tego, aby znajdować się w czołówce, biorąc pod uwagę ekologiczne prowadzenie gospodarstwa mleczarskiego i ekologiczne standardy w branży mleczarskiej.

Wielkość wiąże się z większymi możliwościami

Wielkość naszej firmy daje nam wiele możliwości znalezienia nowych ekologicznych rozwiązań i inwestowania w nie. Kiedy podejmujemy nowe ekologiczne wyzwania, wyniki odgrywają olbrzymią rolę. 13 500 rolników współpracujących z firmą Arla pracują według założeń ekologicznego prowadzenia gospodarstwa mleczarskiego, a 19 000 pracowników działa w 133 mleczarniach i biurach.

Ślad węglowy szklanki mleka

W porównaniu ze wszystkimi spożywanymi przez Ciebie produktami mleko zapewni Ci jedno z najbardziej wartościowych połączeń białka, witamin i minerałów. Wprawdzie ślad węglowy szklanki mleka jest wyższy niż ślad węglowy napoju gazowanego, ale czy nie będzie ona lepsza dla Twojego organizmu?

Więcej informacji na temat naszej strategii ochrony środowiska (w j. angielskim)

Opieka nad zwierzętami

Zdrowe mleko pochodzi od zdrowych zwierząt. Zważywszy na to, że nasza cała działalność opiera się na mleku od naszych własnych krów, nasi rolnicy chcą oczywiście zadbać o to, by ich zwierzętami zajmował się wykwalifikowany personel. Ważne jest, aby spełniać potrzeby krów — karmić je, poić, utrzymywać w czystości i opiekować się nimi.

Informacje na temat Program jakości gospodarstwa Arlagården®

Dobre rolnictwo

SPÓŁDZIELNIA

Naszą misją jest zapewnienie najwyższej wartości dla mleka pochodzącego od naszych rolników przy jednoczesnym tworzeniu możliwości rozwoju dla nich.

Czytaj więcej
Dla lepszego jutra

STRATEGIA 2020

Globalna strategia ekologiczna firmy Arla na 2020 jest skoncentrowana na zrównoważonym rolnictwie, redukcji emisji gazów cieplarnianych, ograniczeniu marnotrawstwa wody i energii oraz na redukcji odpadów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ (J. ANG.)
Program jakości gospodarstwa

Arlagården®

Czytaj więcej
ההיסטוריה שלנו
Nasze dziedzictwo

HISTORIA

W latach 80 XIX w. rolnicy z branży mleczarskiej w Danii i Szwecji założyli małe spółdzielnie, aby zainwestować we wspólny sprzęt do wytwarzania produktów mleczarskich.

Czytaj więcej